שאלות ותשובות בנושא רב מזמר

30/08/2015
 • מה התפקיד של הרב בטקס בר המצווה?

הרב בטקס בר מצווה הוא אחת הדמויות הדומיננטיות והמשפיעות ביותר על מהלך הטקס. לרב יש מבחר תפקידים, הוא מכין את הנער לקריאה בתורה, הוא מחבר את הדרשה שיישא הנער בטקס ומנהל את טקס העלייה לתורה. רב מזמר מנעים את הטקס בשירה ובפיוטים והופך אותו לחוויה קסומה ובלתי שגרתית.

 • איך נדע איזה רב לבחור לטקס הבר מצווה?

לרב המזמר יש תפקיד מרכזי וחשוב בטקס הנערך על יד הכותל המערבי. אתם צריכים לבחור רב המכיר את המנהגים, את הסגנון ואת הפיוטים והשירים של העדה שלכם. חשוב מאוד לבחור רב סימפטי שיש לכם כימיה אתו. לעתים, ההשפעה של הרב המזמר תלווה את חתן בר המצווה שנים רבות לאחר הטקס.

 • האם כדאי להסתפק ברב בלבד או להוסיף גם מקהלה ונגנים?

הכול תלוי בתקציב ובסגנון. אם אתם רוצים להעניק לטקס מימד רוחני, מספיק לבחור רב כריזמטי שיצליח לרתק את האורחים גם ללא מקהלה. אם רוצים אפשר להוסיף להקת מתופפים, קלרינט או שופרות.

אם רוצים להעניק לטקס שמחה סוערת כדאי לשלב גם להקה שתנגן ותעורר את האורחים. יש מספר רבנים מזמרים אשר מלווים את עצמם בכלי נגינה כמו גיטרה, כינור ולפעמים אפילו חצוצרה.

שאלות ותשובות בנושא רב מזמר
5 (100%) 2 votes

0 הערות על מאמר זה

תגובה סגורה!

ביקורות

 •  1 מסעדת מרבד הקסמים

  מסעדת מרבד הקסמים

  קינג גורג 16, ירושלים
  מנהל אתר quote חיפשתי לעשות אירוע בר מצווה לבן שלי, לאחר שהתייעצתי עם קרובי משפחה הם המליצו לי בחום על מרבד הקסמים התקשרתי וקבעתי מועד לאירוע, האירוע היה מפנק מאוד, הצוות היה אדיב ומקצועי והאוכל היה ברמה גבוה. ממליצה בחום, רחל כהן.
  ב 12/03/2016
 •  1 ג'ימייקה מתופפים
  מנהל אתר quote למתופפי ג'מייקה המדהימים!!! תודה רבה מקרב לב, על אירוע מדהים ומלא שמחה מאיה ועמית, והמשפחות..
  ב 22/11/2015
 •  1 מסעדת מונטיפיורי בכותל
  מנהל אתר quote מוריאל וצוות מונטיפיורי היקרים! תודה רבה על אירוע נפלא! חגגנו אצלכם את בת המצווה של ביתנו שירה. בזכותכם האירוע היה נפלא. האווירה, האוכל והשירות תרמו מאוד להצלחת האירוע. בעיקר רצינו להודות לכם על האכפתיות והיחס החם ועל כך שכל בקשה או דרישה שלנו נענתה בשמחה רבה וברוחב לב. מאחלים לכם שתמשיכו לשמח ולשמוח. בהערכה רבה, ניר והדס גרוסמן.
  ב 18/11/2015
 • מנהל אתר quote מיכאל ואביה יליזרוב‏ ‏11 דצמבר 2014‏ ב-‏23:25‏ קבלת הילדים לפני מסיבת חומש לילדי כיתה ב בית ספר גורדון- ממלכתי בבת ים בהובלת בנות שירות הלאומי אומ"ץ ובליווי רפאל הפקות אירועים!! אין עליכם! אתם צוות מנצח! איזה עוצמות, איזה ריגוש! מחכים לאירוע הבא..
  ב 17/11/2015

מאמרים אחרונים