שאלות ותשובות בנושא שופרות

27/08/2015
 • למה חשוב לשלב שופר בטקס בר המצווה?

ידוע כי השופר פותח שערי שמיים. אנו תוקעים בשופר בחודש אלול ובתפילות ראש השנה, ימים שבהם אנו מבקשים ברכה והצלחה לשנה החדשה. קול השופר שיישמע על יד הכותל המערבי ירטיט את לב החוגגים וירגש אותם.

 • איפה מתחילה התהלוכה והיכן היא מסתיימת?

בדרך כלל צוות הנגנים מחכה לחוגגים סמוך לשער האשפות או לשער ציון. מכאן מתחילים להתקדם לכיוון הכותל, אפשר לעצור במרכז דווידסון או בכל מקום אחר שתבחרו, וממשיכים לכיוון הכניסה הראשית של הכותל. חשוב לדעת כי הנגנים יכולים להגיע רק עד לשער הבידוק של הכותל מאחר ואסור להיכנס עם כלי נגינה ולנגן ברחבת הכותל.

 • כמה פעמים במהלך התהלוכה תוקעים בשופר?

בדרך כלל שלוש פעמים. הפעם הראשונה בתחילת התהלוכה, הפעם השנייה כשעושים עצירה והפעם האחרונה היא היכן שאפשר להגיע הכי סמוך לכותל, בשער הכניסה.

 • אלו שירים שרים במהלך התהלוכה?

בדרך כלל נהוג לשיר שירים הלקוחים ממסורת ישראל, אבל אפשר לבחור את רשימת השירים מראש עם הנגנים.

 • איזה סוגי שופרות יש?

אפשר להזמין כל סוגי שופרות שתרצו בהתאם לעדה שלכם ולפי המסורת.

 • סבא וסבתא של נער הבר מצווה מבוגרים. האם הם יוכלו להשתתף בתהלוכה?

בהחלט. התהלוכה עוברת במקומות מוצלים ובמקומות שבהם אפשר לשבת ולנוח למספר דקות. זהו מסלול הליכה קצר ובשילוב עם הפסקות ומנוחה גם סבא וסבתא יוכלו ללוות את חתן הבר מצווה וליהנות.

שאלות ותשובות בנושא שופרות
5 (100%) 1 vote

0 הערות על מאמר זה

תגובה סגורה!

ביקורות

 •  1 מסעדת מרבד הקסמים

  מסעדת מרבד הקסמים

  קינג גורג 16, ירושלים
  מנהל אתר quote חיפשתי לעשות אירוע בר מצווה לבן שלי, לאחר שהתייעצתי עם קרובי משפחה הם המליצו לי בחום על מרבד הקסמים התקשרתי וקבעתי מועד לאירוע, האירוע היה מפנק מאוד, הצוות היה אדיב ומקצועי והאוכל היה ברמה גבוה. ממליצה בחום, רחל כהן.
  ב 12/03/2016
 •  1 ג'ימייקה מתופפים
  מנהל אתר quote למתופפי ג'מייקה המדהימים!!! תודה רבה מקרב לב, על אירוע מדהים ומלא שמחה מאיה ועמית, והמשפחות..
  ב 22/11/2015
 •  1 מסעדת מונטיפיורי בכותל
  מנהל אתר quote מוריאל וצוות מונטיפיורי היקרים! תודה רבה על אירוע נפלא! חגגנו אצלכם את בת המצווה של ביתנו שירה. בזכותכם האירוע היה נפלא. האווירה, האוכל והשירות תרמו מאוד להצלחת האירוע. בעיקר רצינו להודות לכם על האכפתיות והיחס החם ועל כך שכל בקשה או דרישה שלנו נענתה בשמחה רבה וברוחב לב. מאחלים לכם שתמשיכו לשמח ולשמוח. בהערכה רבה, ניר והדס גרוסמן.
  ב 18/11/2015
 • מנהל אתר quote מיכאל ואביה יליזרוב‏ ‏11 דצמבר 2014‏ ב-‏23:25‏ קבלת הילדים לפני מסיבת חומש לילדי כיתה ב בית ספר גורדון- ממלכתי בבת ים בהובלת בנות שירות הלאומי אומ"ץ ובליווי רפאל הפקות אירועים!! אין עליכם! אתם צוות מנצח! איזה עוצמות, איזה ריגוש! מחכים לאירוע הבא..
  ב 17/11/2015

מאמרים אחרונים